054-7620744

הרשמה לעדכונים מהבלוג


Inbound marketing methodolog

הצטרפו אלינו ברשתות החברתיות, כי מגניב שם


Share this blog post
     

VisualCommU - Inbound marketing Blog

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Facebook got some great Moves

Posted by Evyatar Shpilman on 15:42:00 27/04/2014

אולי בקרוב פרסום בפייסבוק יתחיל לעשות כושר. פייסבוק רוכשת אפליקצייה מלהיבה. עדין לא בטוח מה תביא הרכישה אבל יש לנו כמה השערות ספורטיביות לאלו העושים שיווק בפייסבוק .

חישבו על אפליקצייה מאוד פשוטה לסמארטפון אשר תתעד עבורכם את פעילות הכושר היומית שלכם. אפליקצייה שתמדוד כמה צעדים צעדתם מדי יום, כמה דקות הלכתם , רצתם, נסעתם או רכבתם, תגיד לכם כמה מרחק עברתם מדי יום ואפילו כמה קלוריות שרפתם בכל פעילות שעשיתם.

photo_1

אפליקצייה שעובדת ברקע וחוץ מקצת בטרייה לא מפריעה כלל לתפעול הסלולרי. לא צריך אביזר נוסף לקחת, פשוט בגלל שהסמארטפון תמיד עלינו. האפליקצייה יכולה להגיד למשתמש כל הזמן כמה פעילות הוא ביצע עד כה במהלך היום ובעבר.

אם עשיתם פעילות אחרת כמו אימון בחדר כושר, רקדתם בלט, כדורגל, טיפוס, גולף , פליאטיס, פיינטבול או אפילו בדמינגטון , האפליקצייה תהיה ליומן יומי שמתעד את הפעילות הפיסית של המשתמש בפועל.

photo_2

אפליקצייה כזאת באמת תגרום למשתמש לבחון את החיים שלו בצורה אחרת! ממש אפליקצייה פוקחת עיניים. אני יודע את זה כי אני משתמש פעיל שלה כבר מספר רב של חודשים. את האפליקצייה הזאת מצאתי בדיוק בזמן שהתעניינתי בשירותים של מוצרים כגון Fitbit ודומיהם.

האפליקצייה נקראת – Moves. החברה הנושאת את אותו השם נוסדה בינואר 2012 בפינלנד, השיקה את האפליקצייה שלה שנה אחרי וזכתה לשבחים רבים ומליוני הורדות, חברת אפל כינתה את האפליקצייה - surprise hit.

photo_4

עכשיו תחשבו על אפליקצייה סלולרית שיודעת איפה אתם בכל רגע. אפליקצייה שיודעת כמה פעמים מדי יום אתם הולכים, רצים, נוסעים, רוכבים, מתעמלים, רוקדים או משחקים בדמינגטון. כמה זמן ביצעתם את הפעילות הזאת, כמה זמן אתם פעילים  בבית, כמה זמן אתם נמצאים  בעבודה, כמה זמן אתם מבלים במקומות אחרים ויודעת באילו מקומות הייתם. יותר מכך, היא יודעת את הנתנים האלו לאורך זמן, יכולה לחשב פעילות שבועית, חודשית ואולי גם שנתית.

כן , כן , אני יכול לשמוע את מתנגדי "האח הגדול רואה הכל" עד לכאן. בבקשה להירגע, ויתרתם על פרטיותכם בעולם ברגע שפתחתם חשבון דואר-אלקטרוני.

זה לא הסוף, עכשיו תחשבו על כך שמערכת הפרסום והמידע של פייסבוק תדע את כל הפרטים האלו! נשמע כמו חלום רטוב של משווקים, נשמע כמו סיוט של משתמשים חולי פרטיות? אז החל מאתמול (24.04.14) מדובר במציאות.

Moves הודיע שחברת פייסבוק רכשה אותה. Moves הודיעה במכתב למשתמשים שהתוכנה תמשיך לפעול כיישום עצמאי ושאין תוכנית לשנות זאת.

מהלך הרכישה בוצע ממש סמוך לפרסום ודיווח תוצאות הרבעון הראשון של שנת 2014, ככה שהרכישה הזאת עברה קצת מתחת לרדאר, אולי בכוונה. פייסבוק התייחסו לרכישה בצורה לקונית קצת. הם כן אמרו שחברים מצוות Moves יעברו לעבוד ישירות במטה פייסבוק במנלו פארק.

Moves

ככה שאין התייחסות ישירה לאפשרויות החדשות שיהיו לפייסבוק אבל ברשותכם אעלה כמה השערות לאפשרויות פרסום חדשות :
  • פייסבוק ולכן גם משווקים ידעו לפלח משתמשים לפי צורת הפעילות היומית/שבועית/חודשית שלהם (בהנחה שהמשתמש מחזיק סמארטפון עם אפליקציית Moves ואפליקציית פייסבוק, כלומר כל משתמש כנראה).
  • פייסבוק יוכלו לנתח כמה שעות המשתמשים מבלים בבית, בעבודה, במקומות מסוימים.
  • פייסבוק ידעו מהם צורות הפעילות השכיחות יותר עבור משתמשים ואפילו מתי במהלך היום.
  • פייסבוק ולכן גם משווקים יוכלו לפלח משתמשים שמשנים את הרגלי הפעילות שלהם, למשל עושים יותר ריצות או הולכים יותר לחדר כושר.
במילים אחרות, פייסבוק רכשו כלי מאוד חזק ומאוד יעיל שיתן להם זרם מידע חי על פעילות יומיומית של כל משתמש.

לא צריך יעוץ עסקי בשביל להבין - פרסום בפייסבוק עולה דרגה, תחשבו על המשווק שרוצה עכשיו לפרסם בפייסבוק לאנשים שבדיוק חזרו מריצה, אולי בעתיד הקרוב המשווק יוכל לעשות זאת.

 אם אנחנו כבר ספורטיבים המשיכו לקרוא (לחצו על הכותרת) - 

לנצח כנגד הסטטיסטיקה - הקשר בין משחק כדורגל מול אסטרטגיה שיווקית

Beat_the_stats

לאופציות הפרסום החדשות הקיימות (בפועל) קראו כאן (לחצו על הכותרת) -

אופציות הפרסום החדש של פייסבוק
facebook_ads_more_options

הצטרפו אלינו בפייסבוק - 

 

 

 

Topics: שיווק ברשתות חברתיות